KYOKUSHINKAI KARATE

Kyokushin Karate egy harcművészeti stílus, amelyet Sosai Masutatsu Oyama alapított. Hírnevet szerzett a rendkívül erős és kemény edzésmódszereivel. A Kyokushin Karate egy rendkívül intenzív és fegyelmezett technikákra épülő rendszer, amely erősíti a testet és a szellemet egyaránt. Oyama célja az volt, hogy a Kyokushin segítségével megmutassa a karate igazi erejét és hatékonyságát. Az ő alapelvei közé tartozott a kemény edzés, a kitartás és a félelem legyőzése. Oyama legendává vált a karate világában, és örökségét azóta is hűségesen őrzik a Kyokushin Karate szemináriumok és versenyek.

A Kyokushin egy állóharc Full Contact Karate stílus, amit 1964-ben alapított a koreai-japán Masutatsu Oyama. A KYOKUSHIN japánul azt jelenti: "Az Utolsó Igazság". A kanji (japán karakterek) kalligráfia, amelyet egyetemlegesen viselünk a gi elején, egyszerűen azt jelenti: "Kyokushinkai", amit Mas Oyama Sosai adott az általa létrehozott karate stílusnak. Három karakterből áll:

- Kyoku jelentése "Utolsó".

- Shin jelentése "Igazság" vagy "Valóság".

- Kai jelentése "Társadalom" vagy "Egyesület".

A Kyokushin egy olyan filozófián alapul, amely a személyes fejlődés, fegyelem és kemény edzés elveire épül.

KYOKU SHIN KAI / AZ UTOLSÓ IGAZSÁG CSATLAKOZIK

A karate nem csupán egy harcművészet, hanem egy életmód is, amely egy gyakorlót arra tanít, hogy békés legyen; de ha elkerülhetetlen a konfliktus, akkor a valódi karate azt diktálja, hogy az ellenfelet egyetlen ütéssel kell ártalmatlanítani.

Ehhez erő, sebesség, koncentráció és megfelelő tudás szükséges.

A valódi karate a Bushido filozófiáján alapul. Ebben a gyakorlatban a testet, az elmét és a szellemet - az egész embert - egyszerre kell fejleszteni. A kihon, a kumite és a kata által megtanuljuk mozgásaink irányítását.

Képesek vagyunk a technikákat végrehajtani anélkül, hogy gondolkodnánk rajtuk, és mindeközben koncentráltak maradjunk. Tulajdonképpen a test emlékszik, hogyan mozogjon, és az elme emlékszik, hogyan legyen csendes.

Dojo kun - eskü

Fogadjuk

Rendületlenül edzeni fogjuk testünket és lelkünket.

Fogadjuk!

A BUDO igazi útját követjük, így fejlesztjük képességeinket.

Fogadjuk!

Szilárdan törekedni fogunk önmagunk legyőzésére.

Fogadjuk!

Megtartjuk az udvariasság szabályait, tiszteljük elöljáróinkat és a rangban feljebb lévőket. Tartózkodunk az erőszaktól.

Fogadjuk!

Követjük az emberiesség tanítását, soha nem feledjük az alázatosság igaz erényét.

Fogadjuk!

Tiszteljük a bölcsességet és az erőt, nem keresünk más vágyakat.

Fogadjuk!

Egész életünkben a karate fegyelmével járjuk a Kyokusin útját.

Kyokushin Karate szimbóluma a Kanku, amely a Kanku Kata-ból, az ég felé néző formából származik. Ebben a katában a kezeket felhúzzák, és az ujjak egy nyílást képeznek, amelyen keresztül az ég látható. A Kanku felső és alsó pontjai az első ujjakat jelképezik, amelyek az alsó részen érintkeznek, a csúcsokat vagy végső pontokat szimbolizálva. Az oldalsó vastag szakaszok a csuklókat képviselik, az erőt szimbolizálva. A középső kör az ég felé néző nyílást jelképezi, az végtelen mélységet szimbolizálva. Az egész Kankut egy kör zárja körbe, a folytonosságot és a körkörös cselekvést jelképezve.

Osu

Osu nem csupán egy köszönés vagy üdvözlet, hanem egyfajta szellemi tartalommal is rendelkezik a Kyokushin Karate körében. Az Osu azt jelenti, hogy türelemmel, tisztelettel és értékeléssel közelítünk az edzéshez és az élethez. Az Osu nem csak egy szó, hanem egy hozzáállás, egy életfilozófia.

Az Osu kifejezésében rejlik a türelem szépsége. Az erős test és erős lélek fejlesztése nem könnyű feladat, és ebben a küzdelemben a türelem az, ami lehetővé teszi számunkra, hogy kitartsunk a nehézségek között. Az Osu emlékeztet minket arra, hogy az eredmények eléréséhez időre és kitartásra van szükség.

Az Osu a tisztelet kifejezése is. Tiszteletteljesen hajlamosak vagyunk azokhoz, akik előttünk jártak, akik példát mutattak, és akik iránt elkötelezettek vagyunk. Ez a tisztelet belső erőt ad nekünk az edzés során és az élet más területein.

Az Osu az értékelés jegyében is szól. Amikor túljutunk a nehézségeken, és sikeresek vagyunk az erőfeszítéseinkben, az Osu emlékeztet minket arra, hogy értékeljük a saját fejlődésünket és azokat, akik segítettek nekünk ezen az úton.

Tehát az Osu nem csak egy szó, hanem egy mély, spirituális tartalommal rendelkező kifejezés, amely mindazt magában foglalja, ami a Kyokushin Karate és az élet egyaránt számunkra jelent. Az Osu arra ösztönöz bennünket, hogy türelmesek legyünk, tiszteljük az utat és az embereket, és értékeljük mindazt, amit elértünk.

Ez az Osu!